/  Općenito   /  MULTIMEDIJALNI FESTIVAL ODRŽIVOSTI

MULTIMEDIJALNI FESTIVAL ODRŽIVOSTI

U Pučkom otvorenom učilištu Ogulin održan je 1. Multimedijalni festival održivosti. Na Festivalu su se sa svojim radovima predstavili mladi kreativci iz srednjih škola, te kino klubova s područja Karlovačke županije te Grada Ogulina. Riječi dobrodošlice okupljenima uputila je programska voditeljica Udruge Trećeprostor Irena Boćkaj. U dvorani su se osim učenika ogulinskih srednjih škola, okupili i predstavnici gradskih službi, a događaju je nazočio i zamjenik gradonačelnika Daniel Vukelja. S obzirom da, zbog poslovnih obveza, ovom događanju nije mogao osobno nazočiti gradonačelnik Dalibor Domitrović,  okupljene je pozdravio putem konferencijskog poziva. Mladima se zahvalio na uloženom trudu i angažmanu. Između ostalog, uputio im je poziv da se aktivno uključe u sve oblike života u svojoj lokalnoj zajednici. Uslijedila je projekcija multimedijalnih radova, kroz koje su mladi pokušali odgovoriti na teme održivog razvoja, poput zaštite okoliša, mentalnog zdravlja, i slično. Između ostalog, predstavljen je kratki film “Kuterevo Refugium”, koji je nastao prema ideji Božice Piršljin, korisnice Učeničkog doma Ogulin. Predstavljen je i kratki film “Astra”, a napravljen je prema scenariju Lane Paunović, korisnice Doma za odgoj djece i mladeži Karlovac. Ogulinka Gabrijela Ivanjko je predstavila svoj kratki film atmosfere “Jezero Sabljaci”. Prezentiran je i video-esej Blanke Plivelić “Kako ste?”, koji govori o izazovima mentalnog zdravlja. Nakon projekcije, sudionici su imali priliku prokomentirati temu svakog pojedinog uratka. Mladi su tako s publikom, organizatorima i predstavnicima gradskih vlasti pokušali dati odgovore na lokalne izazove usmjerene ciljevima održivog razvoja. Dan prije održana je promocija za Multimedijalni festival održivosti. Mladi su svoje sugrađane i sugrađanke ispitivali što misle o kvaliteti života u svojem gradu i misle li da je njihov grad na dobrom putu za ostvarivanje ciljeva održivog razvoja. Festival je organiziran u sklopu projekta “Održivost zajednice u očima mladih”, kojeg udruga Trećeprostor provodi u partnerstvu s Pučkim otvorenim učilištem Ogulin. Projekt se provodi uz sufinanciranje Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade.