/  Općenito   /  KOME PRIPADA BUDUĆNOST?

KOME PRIPADA BUDUĆNOST?

Zašto daroviti učenici nemaju asistente? Zašto je prema Izvješću o globalnoj konkurentnosti o razvijanju kritičkog mišljenja u školama, Hrvatska na 136. mjestu? Zašto, prema istraživanju Instituta za društvena istraživanja u Zagrebu, poduzetni profil ima samo 2,1% učenika osnovne škole? Zašto je Hrvatska prema istraživanju o ljudskom kapitalu od 1990. do 2016. s 24. pala na 32. mjesto? Zašto (zato što) se u obrazovanje ne ulaže dovoljno?! Mnoštvo je pitanja no samo jedan odgovor. Budućnost pripada onima koji dolaze, a na nama je da ju za njih kreiramo. Hvala gosp Koradu Korleviću, jednom od vodećih hrvatskih astronoma, voditelju i pokretaču Zvjezdarnice Višnjan kao i mnogih edukacijskih projekata u Hrvatskoj iz ovog područja na gostovanju u sklopu programa Festivala znanosti, a posebice hvala na motivaciji i poticaju za rad za budućnost koja počinje sada.