/  Vijesti   /  JAVNI POZIV ZA PRIJAVU ZA PROGRAM PRIČA KOLO

JAVNI POZIV ZA PRIJAVU ZA PROGRAM PRIČA KOLO

“Iz Ogulina potječu prvi jaki utisci kojih se sjećam. Već za prvog od ovih boravaka sjećam se osobite uzbuđenosti koju je u meni proizvela neobičnost okolice i tamošnjih narodnih nošnji.” Ivana Brlić-Mažuranić, Autobiografija.

U skladu s Naputkom Ministarstva kulture te temeljem Odluka Vlade RH i Stožera civilne zaštite RH, Zaključka 27. sjednice Upravnog vijeća Pučkog otvorenog učilišta Ogulin, Zaključka 2. sjednice Organizacijskog odbora Igra kolo 2020. i Naputka Grada Ogulina, 24. Smotra izvornog folklora Karlovačke županije “Igra kolo” 2020. planira održati u periodu od 11. do 13. rujna 2020. godine kada će se održati i 15. Ogulinski festival bajke. Ogulin – zavičaj bajke zasjat će ujedinjen elementima destinacije koji ju čine zavičajem bajke i zaživjeti kroz novu interpretaciju kulturne baštine i čuvare tradicije – pripovijedanje. Što djeca više vole od slušanja priča, a posebno ako su priče zanimljive, a pričatelji znaju uspostaviti dobru komunikaciju s djecom. Pučko otvoreno učilište Ogulin u prostoru Parka kralja Tomislava, Ogulin postavit će infrastrukturu Tradicijsku pripovijedaonicu gdje će članovi kulturno umjetničkih društava moći ispripovijedati narodne priče, običaje kao dio tradicijske i kulturne baštine svojeg zavičaja. Svaki pripovjedač odabire one izvore koji su mu najbliskiji. Preporučamo da izvor budu narodne priče, legende i mitovi, jer su to forme koje su nastale iz usmenosti te ih je jednostavno ponovno pretvoriti u pripovjedni materijal. Također se mogu koristiti i vlastiti tekstovi ukoliko im je baza navedeni izvor. Osnovno pravilo dobrog pripovijedanja uvijek je isto: valja odabrati one i onakve priče koje su pripovjedaču drage, koje osjeća kao svoje.

1. Prijavitelji se mogu biti sva kulturno umjetničko društva s područja Karlovačke županije

2. Prijavitelj može prijaviti najviše 3 pripovijedanja

3. Pripovijedanje odjednom mogu izvoditi najviše 2 pripovjedača obučena u narodne nošnje svojeg kraja

4. Trajanje jednog pripovijedanja je najkraće 20 minuta najduže 40 minuta

5. Program Priča kolo će se održavati u Parku kralja Tomislava, Ogulin. Organizator osigurava besplatni prostor i putne troškove za Pripovjedače

6. Pripovjedači moraju imati autorska prava za izvođenje programa pripovijedanja

7. Organizator osigurava sredstva za dezinfekciju u skladu s naputcima Vlade RH i Stožera, a radi prevencije širenja bolesti uzorokovane virusom COVID-19

8. Rok za prijavu je 14.08.2020. godine a odabir prijavitelja za sudjelovanje na manifestaciji izvršit će se do 21.08.2020. godine

9. Promjene programa moguće u skladu s mjerama i odlukama Vlade RH i Stožera, a radi prevencije širenja bolesti uzrokovane virusom COVID-19

10. Prijave se podnose isključivo putem online prijavnice https://forms.gle/4E58c1t7FyTFYYiTA

Za dodatne upite slobodno se obratite putem elektronske pošte na adresu pouogulin@ogulin.hr.