/  Općenito   /  IZLOŽBA OGULIN – PORTRET GRADA CAMEROM OBSCUROM

IZLOŽBA OGULIN – PORTRET GRADA CAMEROM OBSCUROM

Hrvatski fotosavez i Gimnazija i strukovna škola Bernardina Frankopana donose nam odličnu izložbu Ogulin – Portret grada Camerom obscurom. Izložba je rezultat odlične foto radionice „Ogulin – portret grada Camerom obscurom“ za članove Foto grupe Gimnazije i strukovne škole Bernardina Frankopana i voditeljice Marije Trdić Ćuk i za predstavnike Kino kluba Ogulin. Radionica se u skladu s epidemiološkim uvjetima održavala svaki dan od 13. do 17. svibnja na ulicama, trgovima, u prirodi grada Ogulina i u prostorima Pučkog otvorenog učilišta Ogulin. Stručni voditelji su bili Zlata Medak, Predrag Bosnar i Filip Bosnar. Camera obscura (lat. tamna soba) je prethodnica fotoaparata. U osnovi je to kutija u koju kroz mali otvor ulazi svjetlo. Fotoaparati i kamere djeluju po tim načelu. Hrvatski fotosavez prva je organizacija, članica Hrvatske zajednice tehničke kulture koja je prepoznala Ogulin i razvoj tehničke kulture te održavanjem foto radionice pozicionirala Ogulin kao dio jedinstvene fotografske platforme, zajedno s još 24 hrvatska grada. Virtualnu 3D izložbu “Ogulin – Portret grada Camerom obscurom” pogledajte putem poveznice https://www.artsteps.com/…/60d24fdc0d715224237…/1280/720.