/  Općenito   /  8 za 8.

8 za 8.

Nevjerojatan život Ogulinke Mire Vučetić, snažne, odvažne, inovativne, pravedne i požrtvovne žene, velike učiteljice, osnivačice djevojačkih škola, zagovarateljice cjeloživotnog obrazovanja, dobitnice priznanja, autorice preko 70 udžbenika, priručnika i kuharica, borca za ljudska prava i dostojanstvo siromašnih, žene koja je živjela daleko ispred svog vremena bio je osnova panel rasprave 8 za 8. povodom Dana žena. Sedam panelistice kroz svojih sedam priča ispričalo je priču ove genijalne Ogulinke. Jasminka Vučetić, supruga unuka Mire Vučetić koja ju je poznavala donijela je dijelove njezina nevjerojatna života, Sonja Borić, donijela je ljubav i toplinu Mire Vučetić prema djeci i važnost učenja domaćinstva kod djece i mladih, Katarina Čavala, snagu Ogulinke u Zagrebu, odvažnost poduzetnice i rad s djecom i mladima, osobito s osobama s invaliditetom i marginaliziranim osobama, Anamarija Novačić Cindrić snagu Zagrepčanke u Ogulinu, važnost nutricionizma koji je Mira Vučetić prepoznala te borbu i snagu žene s životnim izazovima, Mihaela Stipetić, inicijatorica osnivanja Udruge žena Ogulin, snagu, ideje, pravednost koju je nosila Mira Vučetić, borbu za zaštitu Ogulinske masnice i ljubav prema svojem rodnom kraju, Jasminka Turina Luketić, snagu i važnost učiteljice, odvažnost ii ljepotu žene i Irena Vujasin, važnost i složnost žena, ljubav prema kulinarstvu i koliko je bitna obitelj i odgoj. Panel je odlično moderirala Mihaela Milanović Poljak. Nakon mjesec i pola dana od početka rada odličan prvi nastup sa svojom mentoricom Karlom Anom Sabljak održale su članice ŽVS Đule kojima čestitamo i kojima se ponosimo. Organizator panela 8 za 8. je Grad Ogulin uz suorganizaciju Udruge žena Ogulin i Pučkog otvorenog učilišta Ogulin.